Geçmişten Bugüne GTA Oyunları

Bir efsane olan Grand Theft Auto kısa adıyla GTA’nın geçmişten bugüne tüm versiyonuları aşağıdak

Grand Theft Auto

GTA efsanesinin başlangıcı 2 boyutlu kuş bakışı bir oyun olarak şehirde dehşet saçıyorduk.

GTA

GTA

Grand Theft Auto 2

GTA serisinin ikinci oyununda yine 2 boyutlu olarak görevleri yerine getirmeye çalışıyorduk. İlk oyuna göre daha başarılı görsel öğelere sahip olan GTA 2’de bina, araba ve insanlar ne kadar üstten de olsa daha gerçekçi gözüküyordu.

GTA 2

GTA 2

Grand Theft Auto 3

GTA’nın 3. oyunu bir devrim niteliği taşıyor. Serinin ilk devrimi de diyebileceğimiz GTA 3‘de 3 boyutlu grafikler ve çok daha büyük bir şehirde görevden göreve koşturuyoruz.

GTA 3

GTA 3

Grand Theft Auto: Vice City

GTA 3’den sonra ne kadar ara oyunmuş gibi bir isme sahip olsa da serinin en sevilen bölümlerinden olan GTA Vice City günümüzde hala daha birçok oyuncunun bilgisayarında yüklüdür. Tommy Vercetti ile şehirdeki kötü adamlara karşı savaştığınız oyunda yazacağınız şifreler ile oyun daha eğlenceli hale geliyor.

GTA Vice City

GTA Vice City

Grand Theft Auto San Andreas

GTA San Andreas oyunu Vice City’den uzun bir süre sonra yayınlanan GTA oyunudur. Aradan geçen sürede teknolojinin gelişimi sayesinde daha büyük bir harita, daha gelişmiş oynanılabilirlik ve daha gerçekçi grafikler GTA San Andreas ile karşımıza çıktı. CD’ye sığmayan bir GTA oyunu olan San Andreas’da sınırsız hızlanabilen arabalar ve sokak çeteleri ilk akla çarpan özelliklerden. Carl Johnson (CJ) karakteriyle San Andreas şehrinde uzun soluklu bir macera için bu oyunu kesinlikle oynamalısınız.

GTA San Andreas

GTA San Andreas

Grand Theft Auto 4

GTA 4‘de Niko Bellic karakteri ile Liberty City‘deki görevleri tamamlamaya çalışacağız. Amerika’ya yeni gelen karakterimiz ile zengin olmak için görevden göreve koşturacağımız oyunda karşımıza çıkan düşmanları da alt etmemiz gerekecek.

GTA 4

GTA 4

Grand Theft Auto 5

GTA 3’den sonra Grand Theft Auto serisinin 2. devrim niteliği taşıyan oyunu olan GTA 5‘de artık aynı anda 3 karakterin hayatına yön vereceğiz. Michael ve Trevor‘ın bir banka soygunuyla zengin olmalarının ardından aralarına sonradan katılan Franklin‘i de yönlendireceğimiz oyunda muhteşem gerçekçi grafikler ve süper bir hikaye bizi bekliyor.

Henüz PC versiyonu çıkmamış olsa da GTA 5’in milyonlarca hayranı mevcut. Ayrıca geçtiğimiz günlerde duyurulan FPS modu ile daha da eğlenceli hale gelecek olan GTA 5’in online versiyonu da mevcut.

GTA 5

GTA 5

You may also like...

 • http://www.3doyuncu.com. yılmaz

  wehr

 • Berkay Yaldız

  ilk gta,efsanevi bir oyun,grafikler felan herşey başlangıc,2. si ise grafikler daha gelişmiş,yani ilkinin üzerine birşeyler katmışlar,sonra 3ç sü ise hem 2d oynayıyor hemde 3d oynanıyor,ama 3d oynanması o kadar iyiymişki resmen rekorlar kırmış,insanlar gerçek hayata bu kadar yakın bir oyun görünce tabi tarihe geçer bu oyun,sonra gta vice city,resmen gta 3 ün tamamı,tabii grafikler şimdiki oyunların yanına bile yaklaşamaz ama o zamanlara göre efsane bir oyun,2001 de böyle bir oyun… inanılmaz,sonra san andreas,sıcacık bir mahalle,herşey çok iyi,esrarengiz olaylar,bir ton efsane veya esrarengiz olaylar var,yani herkez başka bişey diyor,şu dağa uzaylı iniyormui
  51.arenaya uzaylı geliyorumuş,bir ton var,ama her açıdan efsane! gta 4,yani bi gta san la gta 4 e bakarmısınız,grafik farkı,fiziksel kalite farkı,arabalar,yani bu nedir? bu nasıl bir değişimdir,bence gelecekte gta ıv de 2. devrim niteliğinde oyun olacak,gta 3 le 3d oyun girdi dünyamıza,bu oyunla ise gerçekçilikte 1 adım daha atıldı,bu adım ama çok büyük bir adım,sonra gta v,köpekler,hayvanlar,doğa,her konudan gta ıv nin tamamlanmışı,nasıl gta 3 ü gta vice city tamamlıyorsa,ıv yide v tamamlıyor,ama o kadar zaman ilerleyecekki,gta v bile çok dandik bir oyun olacak yani gelecekte şuan oturduğunuz eve bile girebileceksiniz,bir haberde gördüm,gerçek dünyanın %100 simulasyonu oluşuyor yani şuan new yorkta bir yeri yapıyorlar,yani en geç 60 yıla kadar gta da oturduğunuz evin içinde dolaşacaksınız… ama emin değilim yani olmayadabilir.

 • Tarık Naroğlu

  GTA:Liberty City??