Minecraft Benzeri 10 Hayatta Kalma Oyunu

Dünyanın en çok oynanılan oyunlarından bir tanesi olan Minecraft, sade tasarımı ve sonsuz dünyasıyla hem online olarak hem de offline, single player olarak oynanabiliyor. Hayatta kalmak için yemek bulmanız, gece ortaya çıkan yaratıklardan korunmanız gereken Minecraft oyununda gerekli kaynaklara sahip olduğunuz taktirde birçok silah ve alet yapabiliyorsunuz.

Çok gelişmiş görsel efektleri ve gerçekçi grafikleri olmasa da oynanış tarzı ve içerdiği birçok öğe sayesinde milyonlarca oyun severin beğenisini kazanmış. Bir survival yani hayatta kalma oyunu olan Minecraft bu kadar ilgiye maruz kalınca doğal olarak benzer oyunlar da daha fazla oynanmaya başlıyor.

İşte sizler için seçtiğimiz Minecraft benzeri 10 hayatta kalma oyunu…

Don’t Starve (PC)

Tam olarak 3 boyutlu olmasa da, farklı karakter seçenekleri ve gerçekçi yaşam koşulları ile Minecraft’ı aratmayacak bir oyun. Don’t Starve, crafting konusunda Minecraft’dan daha az uğraştıran bir oyun.

 Don’t Starve Steam sayfası

The Long Dark (Hypothermia) (PC, Web)

Canada’da uçak düşmesi sonucu mahsur kalan karakterinizin hayatta kalması için yiyecek, içecek ve barınacak yerler bulmanız gereken The Long Dark muhteşem hikayesi ve oynanışının yanında size adeta bir görsel şölen sunuyor.

The Long Dark oyununun birebir aynısı olmasa da benzer bir Unity versiyonu olan Hypothermia’yı sitemizden oynamak için tıklayın.

The Long Dark Steam sayfası

Rust (PC)

Multiplayer (çok oyunculu) bir hayatta kalma oyunu olan Rust gerçekçi grafik öğeleri ve zor yaşam koşullarının yanı sıra diğer oyuncular ile ittifak halinde yaşam mücadelesi vermenize olanak sağlıyor.

Rust Steam Sayfası

DayZ (PC)

Günümüz koşullarında ortaya çıkan bir zombi salgını sonucunda yaşam mücadelesi vermeniz gereken Dayz Günlükleri oyununda grafikler ve senaryo adeta muhteşem.

DayZ Steam sayfası

Terraria (PC, PS3, 360, Vita, iOS, Android)

2 boyutlu bir hayatta kalma oyunu olan Terraria ister akıllı telefonlarınızda isterseniz de oyun konsollarında tek başınıza veya çok oyunculu olarak oynayabileceğiniz bir oyun.

Terraria Steam sayfası

Android için Google Play sayfası

iOS için iTunes App Store sayfası

Block Story (PC, Android, iOS, Web)

Minecraft ile çok fazla benzerlik gösteren Block Story oyununu ister bilgisayarınızda ister akıllı telefonunuzda isterseniz de 3D Oyuncu üzerinde oynayabilirsiniz. Ejderhalar, korkunç yaratıklar ve birçok esrarengiz canlıyla karşılaşacağınız Block Story’de hayatta kalmayı başarmaktan daha fazlasını yapmalısınız. Block Story’i 3D Oyuncu üzerinden oynamak için tıklayın.

Block Story Steam sayfası

Android için Google Play sayfası

iOS için iTunes App Store sayfası

7 Days to Die (PC)

Gerçekçi grafiklerle hazırlanmış bir hayatta kalma oyunu olan 7 Days to Die, zombilerle başa çıkılması oldukça zor ve korku dolu bir oyun. Tüm hayatta kalma oyunlarında olduğu gibi 7 Days to Die’da da crafting yapabilirsiniz.

7 Days to Die Steam Sayfası

How to Survive (PC)

Hayatta kalmanın yanında aksiyon dolu dakikaların sizi beklediği How to Survive oyununda zombilere aman vermeyin.

How to Survive Steam sayfası

The Forest (PC)

Gündüz sizi cıvıl cıvıl kuşların öttüğü bir orman gece ise sizi yemek için peşinize düşen yüzlerce türden vahşi hayvanla karşılaşacağınız The Forest’da hayatta kalmanın yanında sizi gerilim ve korku dolu dakikalar da bekliyor.

The Forest Steam sayfası

You may also like...

  • Norman Bates

    çok iyi sıralama olmuş kardeş aynı soruyu bana sorsalar aynı oyunları söylerdim